Meble "Dębowe" - Trwałość i elegancja

 

Nasza firma zajmuje się produkcją i sprzedażą mebli z litego drewna, a mianowicie:

 • meble sosnowe
 • meble olchowe
 • meble bukowe
 • meble dębowe
 • meble brzozowe
 • meble jesionowe
 • fronty meblowe z litego drewna
 • łóżka parterower
 • łóżka rehabilitacyjne
 • materace rehabilitacyjne
 • MATERACE firmy M&K foam Koło

    Polska jest jest jednym z nielicznych krajów w europie, w którym prowadzi się zrównoważoną gospodarkę leśną, a powierzchnia zasobów leśnych z roku na rok się powiększa. Obecnie lasy zajmują około 30% powierzchni Polski. W naszych lasach królują drzewostany w wieku 40 do 80 lat. Przeważającą większość lasów porasta sosna i świerk. Przyczyną takie stanu było ogromne zapotrzebowanie na drewno w przeszłości, co skutkowało obsadzaniem lasów monokulturowych. Z biegiem czasu okazało się, że takie lasy są mało odporne na szkodniki i warunki klimatyczne panujące na terenie naszego kraju. Obecnie powraca się do obsadzeń wielokulturowych, charakterystycznych dla danego obszaru. Działania te przyczyniły się, do zwiększenia drzewostanu liściastego na przełomie lat 1945-2014 z 13 do prawie 24 procent. Coraz częściej występują dęby, jesiony, klony, jawory, wiązy, buki, olchy, topole, graby, osiki, lipy i wierzby. Wiele z nich jest cenionym surowcem meblarskim, lecz z powodu perturbacji historycznych prawie całkowicie znikło z naszego otoczenia, głównie przez prowadzenie ekspansywnej gospodarki zasobami leśnym przez okupantów i zaborców.

 

    Przedstawiamy jeden z najbardziej pożądanych gatunków w meblarstwie "Drewno Dębowe".

Należy do najcenniejszych gatunków przemysłowych w Europie. W meblarstwie zastosowanie ma dąb szypułkowy i bezszypółkowy, który swoją budową, wyglądem i właściwościami użytkowymi właściwie się nie różni. Drewno dębowe jest trudno zapalne, ciężkie, łatwo łupliwe o średniej kurczliwości. Drewno które jest trudne w suszeniu, łatwo się paczy i pęka. Doskonale nadaje się do obróbki mechanicznej, łatwo się barwi i bezproblemowo klei, jednak ciężko szlifuje i poleruje. Dębina cieszy się ogromny uznaniem w bednarstwie i winiarstwie. To za sprawą nieprzepuszczalności twardzieli dębu szypułkowego dla gazów i płynów. Trwałość drewna dębowego wykorzystywanego w meblarstwie jest bardzo duża. Dotyczy to zarówna drewna suchego jak i mokrego. W przypadku drewna dębu czarnego, które swoje cech kolorystyczny (niemal czerń całkowita) nabiera poprzez kilkuset letnie zatopienie w w rzekach lub jeziorach, okres trwałości jest niemal nieskończony. W praktyce oznacza to, że jest niemal niezniszczalne.

W drewnie dębowym wyróżnić można niejednorodnie skupione promienie drzewne, które tworzą niespotykane wiązki w innych gatunkach drzew liściastych. Również charakterystyczną cecha dębu są widoczne we wszystkich przekrojach naczynia zwane porami. Tworzą one na powierzchni dębiny widoczne otworki. Drewno dębowe ma zabarwienie o barwie zielonkawo brązowej do zielonkawo szarej lub różowej. Zawsze z przewagą dominującą koloru zielonego. Powierzchnia jest matowa z wyraźnie błyszczącymi promieniami.

 

    W naszym zakładzie drewno dębowe przerabiamy na klejone fryzy, z których potem wykonujemy tak cenione meble. Dostępne są w dwóch klasach jakości. Pierwsza to selekcjonowane drewno, pozbawione przerostów i sęków. Druga klasa to tak zwany dąb dziki z naturalnymi ubytkami i wadami. Dąb dziki cieszy się ogromną popularnością ze względu na piękne walory kolorystyczne i dużo niższą cenę. Meble dębowe oferowane są w ośmiu liniach wzorniczych, od nowoczesnych, po stylowe. W każdej linii dostępnych jest wiele rodzai mebli, między innymi: szafy, komody, regały, łóżka, łóżka piętrowe, biurka, biblioteki, stoły, szafki nocne, stoliki rtv, skrzynie, kufry, witryny, bieliźniarki i wiele innych. Wszystkie w wielu układach rozmiarach i kolorach.

 

    Meble z Dębiny zabezpieczamy poprzez malowanie lakierami renomowanych polskich producentów lub wcieranie wosków i olejów meblowych, tak zwane woskowanie i olejowanie. Do barwienia używamy bejc firmy Sopur i Sanbej z Bydgoszczy.

 

    Zapraszamy do zakupu mebli dębowych. Wszystkie wzory obejrzeć można na ekspozycji w salonie firmowym w Łodzi, oraz na naszej stronie www. Prowadzimy sprzedaż stacjonarną i internetową. Obsługujemy klientów detalicznych i hurtowych. Nasze wyroby rozwozimy własnym transportem między innymi: Warszawa, Częstochowa, Kraków, Katowice, Wrocław, Poznań, Szczecin, Gdańsk, Toruń, Bydgoszcz, Włocławek i wiele innych miast na terenie całej Polski. Korzystamy również z usług firm kurierskich.

 

 meble na zmówienie

 

Tel. kom: 690 590 685   |   Tel: 42 645 91 66   |   Kontakt: sklep@meblekamyk.pl   |   93-367 Łódź,    ul. Rzgowska 159